OIP-3 Staking Mekanizması - TÜRKÇE

1. Seçenek en uygunu bence. 3. Seçenek kilit süreleri çok fazla tercih göreceğini sanmıyorum. 1. seçenek satış baskısı yaratır. Bu nedenle en mantıklısı 2. Seçenek :+1:

hocam .simdiye kadar yaptiklariniz icin tesekkur ederim.tabiki fiyat dusunce elestiri gelir cikinca tesekker gelmez… ama sizin uzerinde durmaniz gereken projeyi gelistirmak . urunler gelistikce , ekosistem genisletikce istikrar yakalanirsa insanlara guven gelir guven olan yerde yatirimci gelir. .siz yeterki istikrarli bir sekilde projeye odaklanin.tesekkurler tekrar hocam.

omc steke edene stake orani dusuk verilmeli.yada 2 senenak sunulmali.ayda stake orani /3 se . omelatte yuzde 5 gibi bir token odul verilmeli .hem omc eflasyon olusturmaz hemde insanlari omc almaya tesvik eder…

1. Seçenek kesinlikle desteklenir. Ayrıca OMC platformu üzerinden çıkarılacak projelerde, sadık Omc yatırımcılarına ciddi avantajlar sağlanmalıdır (tutulan miktar kırmızı çizgidir burada.). Böylelikle stake daha da cazip gelebilir. Ayrıca uzun Apy ödülleri aylık olarak yatırılabilir. Dileyen satabilmeli. Bu şekilde satış baskısı azaltılabilir belki. Bilemiyorum.
1 Like

Hocam bizim görüşlerimiz önemli diye bize sordunuz EVET güzel de oldu bence teşekkürler. çevrenizde profesyonel kişiler var birçok proje ve borsalarla bir temasınız var ortak bir çalışma olabilir görüş önerileri dinlenebilir bizler duygusal bakıyoruz olayı . Bence bazı aşamalarda Topluluk devre dışı bırakılıp seçenekler sunulmalı ve oylama yapılabilir daha hızlı aksiyon almak için ben teknik kısımları bilmem anlamam da mühtemelen çoğumuz da anlamıyor o yüzden dışarıdan profesyonel gözler ile bir daha değerlendirme yapılmali iyi günler iyi çalışmalar

3 Likes

Hocam ben yapılırsa stakenin tamamen borsalarda yapılması taraftarıyım yani ne karar alinirsa o oranlar ile bulunduğumuz borsalarda yapılmasıni isterim cayma curtma vs her şey aynı olabiliyorsa borsalaraa yapalım inanıyorum ki stakeyi hem daha fazla kişiye duyurmuş oluruz hemde ekstra haber niteliği olur.

2 Likes

@OsmanKuzucu hocam stakeden dağıtılan ödülleri omchain olarak değil de omchaine bir alt token dagitilsa bu ne kadar arzı olur bilmiyorum ama bu arz komple omchain stake edenlere verilse omchain den stake icin olan miktar yakilsa omchain daha iyi yerlere gelmez mi 100 m hedefine daha doğru bir yol olabilirmi acaba

Olasılık içinde olabilir ne olabilir mesele çıkacak coin nft marketi aktif olduğunda bu coin ile al sat yapa biliriz buda sürdürülebilir bir sistem değil ama kısa vade iş görür yeterlimi değil + ve eksileri olmalı yapay zeka destekli bir proje olabilir omc nin sistemi farklı bunun için farklı bir sistem tasarlana bilir

3 cu seçenekte stake ödül getirisinin kilitsiz olma ihtimali yok mu. 2 yıl kilitledik diyelim. Ödülleri aylık çekebilsek.

1 Like

Merhaba hocam kolay gelsin. Ben açıkçası seçenek 2’yi daha uygun buluyorum ama 30 günlük süre olarak değilde 90 günlük süre yapabilirsek daha sağlıklı olacağı kanaatindeyim. Ayrıca bu seçenekte de 3.seçenekte olduğu gibi kilit açma olmamasını daha uygun buluyorum. 90 gün kilitleyen bu süre boyunca tokenler almamalı. Teşekkürler kolay gelsin

Bence kaldırılsın kalanlarda yakilsin. Stake den gelecek tokenlar satış baskısını arttıracaktır. Omchain ağının borsalarda yaygınlaşması bence daha önemli

1 Like

Seçenek 3 güzel bir teklif olarak duruyor.
Emek verenlere kolaylıklar diliyorum.

2’nci seçeneği yatırımcı olarak cazip buluyorum

3.seçenek biraz daha makul hale getirilebilir

1 Like