Staking's Future

Stake önerisi hakkında; Herkese iyi günler son günlerde çoğu kişi stake konusundan rahatsız bazılarımız stake’in olmaması gerektiğini savunuyor (fiyatı baskıladığı için) bazılarımız da stake’in olması gerektiğini savunuyor (stake olmazsa insanlar satıp yine fiyatı baskılayacağı yönünde) benim önerim insanlar elindeki omchain miktarının sadece belli bir yüzdesini stake edebilmesi yönünde ya da eğer derseniz ki elinde milyon adet olan var eşit olmaz herkes için o zaman da stake sınırlandırması gelsin bir cüzdan sadece en fazla 50.000 adet stake edebilsin şimdi yine diyeceksiniz insanlar cüzdan açıp omchainlerini oraya dağıtır yine yapan yapar. Bunun için bir çözümüm yok işin teknik boyutunu bilmiyorum ama uygulama çıktıktan sonra tek bir uygulamadan sadece bir kişi stake yapılabilirse (1 ip den yalnızca 1 cüzdan stake yapabilir gibi) bu satış baskının önüne geçmiş oluruz diye düşünüyorum
Ya da yine sınırlı sayıda yapıp her ay düzenli olarak maksimum stake edilebilen miktarı düşüredebilirsiniz. Ben ortaya bi fikir sundum geliştirilebileceğini düşünüyorum hem tamamen stake ortadan kalkmamış olur hem de elinde yüksek adet omchain olanlar omchain fiyatını bu kadar baskılayamaz yorumlarda tartışabiliriz belki fikir fikiri tetikler başka şeyler bulabiliriz herkese iyi günler dilerim.

1 Like

Şu da mantıklı aslında havuz olur katılım oldukça stake geliri düşsün. Ama toplam dağıtılacak omc miktarı hiç değişmesin. Mesela 10 kişi stake yapsa 100 adet omc dağıtılacaksa 20 kişi stake yapınca da 100 adet dağıtılsın. Yani kişi başına düşen gelir düşsün mantığıyla hareket edilir.

1 Like

But there can be a system like this, with a periodic system such as 3-6-9 months, such an application can be made in the form of locking the longest for the longest time and getting the most share. The end of the staking application means that 60 million lots will be in circulation, which brings a serious sales pressure.

4 Likes

Bazı yorumlara bakıyorum. Amerika kıtasını yeniden keşfetmenin anlamı yok. Yıllardır farklı projelerde yapılmış stake örnekleri var. Bence en mantıklısı stake süresi uzadıkça kazancın yükselmesi. Örneğin:
1 ay: %2 (Stake bozmak isterse o ona kadar kazandığını alır cüzdana geçmesi için 2GÜN BEKLER)
3 AY: %5 (Stake bozmak isterse o ona kadar kazandığını alır cüzdana geçmesi için 5GÜN BEKLER)
6 AY: %15 (Stake bozmak isterse o ona kadar kazandığını alır cüzdana geçmesi için 10 GÜN BEKLER)
12 AY: %40 (Stake bozmak isterse o ona kadar kazandığını alır cüzdana geçmesi için 15 GÜN BEKLER)
24 AY: %100 (Stake bozmak isterse o ona kadar kazandığını alır cüzdana geçmesi için 20 GÜN BEKLER)

Temel mantık bu olarak oranlar değişebilir. Sevgiler, saygılar.

2 Likes

staking should definitely continue and the rate should be reduced. The earliest unlock period should be 3 months.

2 Likes

1-3-6-12 aylık kilitleme süreleri olmalı ve oranlar uzun vadeli kilitleyenlere yüksek kısa vadelilere düşük olmalı
1 ay: %10
3 ay : %15
6 ay : %25
12 ay : %35

Stake bozma cezalarıda vade arttıkça caydırıcı olmalı.

ORANLAR YILLIK TABİKİ. YANLIŞ ANLAŞILMASIN :grinning:

1 Like

Elinde hala 3-5m omchain olan hatta daha fazla olan holders var %100 stake kazancı demek bu insanların gözü kapalı şekilde 1/2m larını stake etmesi demek 2 sene sonra shapella güncellemesi gibi ciddi satış baskısı yaratabilir

Hocam aylık zaten şu an %3 insanlar yüksek stake oranından şikayetçi siz aylık %10 olsun demişsiniz :slight_smile: bu oranlar daha yüksek satış baskısını tetiklemiş olmayacak mı

Staking oranı biraz düşürülüp (%20-25) saatlik veya günlük birleşik faiz mantığında devam edilip, stakeyi bozmak istediğinde belli bir sürenin altında çıkmak isteyen olursa (%3-%6) gibi kesinti yapılması, belli bir sürenin üzerinde (minimum 3 ay üzeri ) çıkmak isteyende cezasız 24 saat sonra serbest bırakılabilir. Bu şekilde tahtada satış baskısıda azaltılabilir.

Ben aylık yüzde 10 demedim hocam yanlış anladınız. Aylık bağlayanlar yıllık %10 alsın diyorum. Hepsi yıllık oranlar. Aylık yüzde 10 apy mi olur :grinning:

1 Like

Bu arada stake gelirlerinin peyder pey yani her ay %25 i açılacak şekilde de ayarlanabilir.

omc yerine 6 ay kilit sistemi gelse bunun kazancı omeletswap tokeni çıkacak 6 aylık apy %15 diyelim on satıştan sonra omeletswap tokeni verilse bence daha mahkul olur hem de omc dolaşıma girmez

Stake programının geleceği konusu bu hafta netleşirse çok iyi olur. Bir arkadaşımızın dediği gibi Amerikayı yeniden keşfetmenin anlamı yok. Olasılıklar ortada zaten. Ayrıca şunu da dile getirmek istiyorum. Her ay sakladığımız cüzdan kelimelerini zırt pırt çıkarıp metamaskı bağlayıp compound işlemi yapmak hem zahmetli hem de kelimeler için güvenlik tehdidi oluşturuyor. Şu compund işlemini ya ortadan kaldrırıp vade uzadıkça oran artsın ya da compound işlemini 3 ayda bire çıkaralım.

Dear valued Osman Kuzucu,

First of all, I would like to thank you for asking our opinions on this matter. My comments, like many others here, are not just based on my own interests but also on the future of the project. Eliminating stake in the project would be the right decision. It is very difficult for us in the Turkish group on Telegram to express this because many people are living in their own fantasies. Without any knowledge about the project, they are causing harm to it due to their greed. They may not realize it, but the situation is very serious. An emergency state of affairs should be declared, and stake should be stopped so that those who claim to be supporters of the project but are actually fake can disappear. Stake is inflation, and there is currently no counterpart for this inflation. An average of 1,500 to 2,000 USD per day needs to be collected only for the reward opened in stake so that it does not harm the project. As time goes on, stake economics will create a bigger hole that will become uncontrollable. Please free yourselves from the people around you who claim to be your supporters. These people are causing harm to the project rather than benefiting it. In my opinion, the tokenomics is not correct, and stake must be eliminated. Let the sellers sell, and we will see who is truly a volunteer. I also request that you warn your moderators. They are managing the group like dictators. What we write is being deleted. Especially regarding stake, it is clear that your moderators have a considerable amount of coins. I strongly urge you to stop them from threatening their conversations. Please stop the current situation and take action. Delaying will harm both you and the project. Don’t listen to your supporters who encourage you when prices are high and demand answers when prices drop. Please make an independent decision and submit the stake issue to a vote. It is not wise to collect from the market all the time when stake is opened for around 1 or 2 million USD per month. Everyone can sell, but there must be a clear net supply. Collecting the interest that people have earned from stake is not smart. What is wise is to collect what they have in their hands.

I have written all of this to support the project and Osman Kuzucu. I am not like greedy supporters who are only focused on their own profits. I hope you will take action as soon as possible.

Best regards,

Bilal Doğan

2 Likes

720 gün :100: de 40 apy uygundur