100M Max arza nasıl ineceğiz?

Osman Kuzucu, “100M maximum arzdaki OMC dolaşımda kalana kadar yakım yapacağız” demişti.

MetaMask ile OmChain’e bağlandığımda ise dolaşımda 115,935,490 OMC görüyorum. Peki hedeflenen 100M rakamına ulaşmak için dolaşımdan eksiltme nasıl olabilir?

OmeletteSwap, tıpkı cüzdan bağlanarak işlem yapılan PancakeSwap gibi bir dex borsası olacak. İçerisinde birçok token listelenebilecek. İşlemlerde OmChain ağı kullanılacak. OmChain ağı her kullanımda OMC ile gas fee ödenecek. Yani tamamen yeni bir devir başlayacak. OMC’ye büyük değer katacak.

Osman Kuzucu’nun planı işte tam da bu noktada devreye girebilir diye düşünüyorum. Yapılmak istenen “Dolaşımdan eksiltme” ağ kullanımından elde edilecek gas fee’lerin bir kısmının ya da tamamının 100M rakamına gelinceye kadar yakılmasıyla elde edilebilir.

Bu konudaki düşünceniz nedir?

3 Likes

Yolun henüz çok başındayız. Omletteswap ta yeni projeler çıktıkça likidite ekleyip kilitleyecekler. Yine farm stake olayları, feelerden yakımlar falan derken 1 omc bile çok değerli olacak.

1 Like

Fikrine katılıyorum hocam. Gas fee tamamı ya da kısmen yakılarak arz düşebilir. Ya da farmingde omc + x coin farm yap ve x coin kazan diyerek omclerle hem swap hem farm tarzı etkinlikte olabilir. Yani alışılanın aksine farm edilen omc ler yakıma gidebilir. Hem farm edecek kişi bundan kazançlı çıkacaktır hemde arz dolaşımdan düştükçe fiyata ciddi etki yapacaktır. Herkeste omc alıp yakmak isteyecektir. (Tabiki x coin çöp coin değil ise. Mesela omelette olabilir)

2 Likes