Bu başlığa bir Omchain TV reklamı senaryosu yaz

Ben başlıyorum, 5-6 saniyelik kısa ama sık sık ekrana çıkıp insanların aklına kazınan bir reklam;

ilk sahne: boş bir ekranda, google benzeri bir arama çubuğunda yanıp sönen kursör…
ikinci sahne: klavye sesi eşliğinde arama yerine “Omchain” yazıp enterleniyor.
üçüncü sahne: arama ekranı sonuçları tam çıkacakken ekran kararıyor. Karanlığın içinden Omchain logosu yavaşça beliriyor. altında Omchain yazısıyla beraber. Eğlenceli bir kadın sesi: “OMCHAIN, MERAK EDİN…” diyor ve reklam bitiyor.

bilinirliği ve google aramalarını çok fazla arttıracak bir reklam olur, kısa ve yapılabilirliği açısından da maliyeti düşük olur diye düşünüyorum. sizlerin fikirlerini de merak ediyorum lütfen burada anlatın.

9 Likes

Bence en büyük reklam borsa listelemesi illa ilk 10 20 30 olmak zorunda değil az hacim de olsa olur bence reklama harcanacak para ile borsalarda listeleme yapılsın her borsa bir ülkeye hitap ediyor ne kadar çok borsa ve ağımız olursa okadar çok güven ve kişi tarafindan biliniriz

Bence güzel düşünmüşsünüz Pafu hocam. Bende TV de OMCHAIN reklamını görmeyi artık çok istiyorum.

2 Likes

Selamünaleyküm dostlar AMA ları binance üzerinden binancepay airdroplu yapabilirsek binlerce katılım olur çok canlı yayın takipçisi ve meraklısı var

senaryo… Bir genc dusunun onunde bir seksek semasi . gelecege bir adimda sen at deyip bir adim one cikiyor ve bastigi yerde omchain yazan budon aciliyor…

2021 Şubatta Osman Hocaya DM’den yazmışım senaryo önerisini, geliştirilebilir. :slightly_smiling_face:

“Yoga yaparken gözler kapatılır ve ommmm diyerek rahatlama seansı yapılır. OM’un buradaki anlamı kaynak, evrensel bilinç olarak tanımlanıyor.

Kaynak ve evrensel bilinç anlamına gelmesi de ayrı bir anlam katıyor. Bundan yola çıkarak esprili bir slogan ve reklam filmi hazırlanabilir diye düşündüm.”

Senaryo

Yoga yapan bir karakter gözlerini kapamış ommmm derken, dış ses “artık gözlerinizi açmanın vakti geldi”diye seslenerek, şimdi gözlerimizi açıyoruz ve hep birlikte güçlü bir şekilde OMMM diyoruz, gücümüzü haykırıyoruz” der ve karakterin haykırışı Türkiye’den tüm dünyaya yayılmaya başlar.

Geliştirilebilir tabi fakat gözümde canlandırınca heyecan duydum :slightly_smiling_face:

PC başında bir genç heyecanla birçok kripto parayı deniyor, sırayla hepsi çöp kutusuna gidiyor, çöp kutusu dolup taşarken ve genç kriptoya karşı bütün heyecanını ve güvenini kaybedecekken YouTube reklamı olarak Osman hocanın kripto ve Omchain ile kısa ama etkileyici ve vurucu bir konuşması çıkıyor. Genç yeniden heyecanlanmaya başlıyor.

Videonun sonunda “PC ekranından Osman Hocanın uzattığı eli tutarak içeri giriyor, çöp kutusuna tekmeyi vurduğunda Bilişim Vadisinde Omchain ofisinin kapısı açılıyor, hayranlıkla ofisi gezmeye başlıyor “

Bütün kriptolar OUT, OmchaIN mesajıyla sona eriyor

2 Likes

İkinci sahnedeki fikir daha güzel gibi.

1 Like

ben şahsen televizyon reklamına sıcak bakmıyorum. internet reklamında hedef kitle vb detayları belirleyerek daha verimli sonuç alabiliriz. tv reklamına atılan kurşunlar havaya sıkmak olur şahsi görüşümdür.
Tv reklamı gibi çekilir fakat farklı website uygulama youtube vb platformlarda hedef kitleye yönelik verilmesi daha uygun olur.

aklıma gelen bir fikride paylaşayım.
Bizim en güçlü yanımız blockchain. Güvenlik ve hız.
blockchain yani zincirleri temsilen bir fikir üretiyorum.

@Omilker arkadaşımın dediği gibi Ommm fikri güzel bencede.
Evinde oturan genç, ofiste çalışan beyaz yaka, esnaf amca, ev kadını, sporcular vb. dünya da ki her kesimden insanı temsilen 6-7 sahne ve hepside huzurlu ve mutlu şekilde ommmm diyerek derin nefes alırlar. Görüntüler iç mekandan dış mekana ve daha sonra tüm dünyayı uzaydan görünceye kadar yükselir ve dünya dönerken her ülkenin üzerinde küçücük omchain logoları zincirin her bir halkası şeklinde görülür ve sonunda dünya omchain logosuna dönüşür. Slogan ile reklam sonlanır.