Hacım sorunu+ bot kurulumu

@OsmanKuzucu hocam merhabalar bilgimiz eksik olabilir bu konuda ama mümkün mü veya ihtimali nedir bilmek istiyorum. Şimdi ne kadarlık bir likidite lazım kısmınıda bilmiyorum .
Bitmart hacim kısmında kötü
Mexc de çok alım satım çok az bot küçük alım satım ile yapıyor örneğin ben 100k almak istiyorum ama alamıyorum satmak istiyorum tahtayi ezmek istemiyorum sizce kötü bir durum değil mi ? Bot ile yüksek alım satım imkanı verilse tahtada 500 adet 1k ile yerine 20k 40k 50k hatta 100k alım satım imkanı sunulsun bot ile yoksa stake bu şekilde kalacak el değiştirme olayı da zor olacak bitmart bakarsanız ne demek istediğimi anlarsıniz .

Evet bu konu önemli gerçekten. Mexc dışındaki borsalarda hacim problemi var. Artık bot mu kurulur ne yapılır bilmiyorum ama bir çözüm üretilmesi gerekiyor.

1 Like

Biz listelenen tüm platformlara onların hacim ve likidite beklentisi doğrultusunda fon ayırıyoruz ANCAK alım kısmı tarafına girdiğimiz emirler emir girmemizle beraber satış baskısı oluşturuyor ve el değiştirmekten ziyade kullanıcılar yüksek fiyattan bize satmış oluyor.

Toplamda son 60 gün içerisinde $30K’nın üzerinde direkt olarak bizim alımımız var. Bitmart tarafında da bizden beklenen likiditeyi sağladık ancak oradaki hacim de yine bizimle mi alakalı bilmiyoruz çünkü bitmart sıfır komisyonlu alım satım hesabı sağlamıyor. Bu nedenle bot kurulması kısmında biz herhangi bir şey yapamıyoruz maalesef.

Konu ile ilgili MM için perşembe günü bir toplantımız daha olacak akabinde sizleri bilgilendireceğim.