Omli̇ralarımı Nasıl Omchai̇n'e Dönüştürürüm?

Bu adımlar işlemi en sorunsuz şekilde yapmanız amacıyla detaylı olarak hazırlanmıştır. Profesyonel ekip tarafından yapılmamış olup sık sık kontrol edilse bile %100 doğru olmayabilir. Anlamadığınız noktalarda Omchain Türkiye telegram grubuna danışınız.

Rehber

Ağ ve isim değişikliği sebebiyle omliralar 1:1 oranla omchain olarak cüzdanlara gönderilmiştir. Bu adımlar sonrasında elinizdeki omliraları omchaine kolayca dönüştürebileceksiniz

Adımlar

1. Adım
Omliralarınız hangi cüzdandaysa güvenlik kelimelerinizi (gizli kurtarma ifadesi)
bulun. Biliyorsanız 2. adıma geçin. Bilmiyorsanız aşağıdaki adımı uygulayın.

Ayarlar > Cüzdanlar > Cüzdanınızın yanındaki üç noktaya basın > Show Secret Phrase

Güvenlik sorularını onaylayın ve 12 kelimenizi görün. (Genellikle Trust Wallet kullanıldığından bu adımlar ona yöneliktir. Başka bir cüzdan kullanıyorsanız adımlar aşağı yukarı aynıdır.)

2. Adım
Metamask’a girin > Başla’ya tıklayın > Gizli kurtarma ifadesini kullanarak içe aktar’ı seçin (yeni bir cüzdan oluşturmayın) > Gizli kurtarma ifadelerinizi girin (kelimeler arasında boşluk bırakın) > Şifre belirleyin (lütfen unutmayın)

3. Adım
Metamaska Omchain ağını ekleyin.

Ayarlar>Ağlar>Ağ Ekle>Custom Networks

+ Ağ Adı
Omchain
+ RPC Url Adresi
https://seed.omchain.io/
+ Zincir Kimliği
21816
+ Sembol
OMC
+ Blok Gezgini URL adresi
https://explorer.omchain.io

Artık omchainlerinizi görebilirsiniz.

••••• ÖNEMLİ UYARILAR •••••

1. Eski omliraların bir değeri yoktur. Eski Omlira adedinizce Omchain token cüzdanınıza gönderilmiştir.
  2. Şu an cüzdanınızda gördüğünüz OMC’ler omchain ağındadır.
  3. Stake yapmak isterseniz coinleriniz omchain ağında olmalıdır. (yani üstteki adımlarda eklediğimiz ağda)
  4. Coinlerinizi borsaya göndermek isterseniz köprüden BSC ağına çevirmelisiniz! Çünkü borsalar şimdilik BSC ağını kullanıyor! Lütfen omchain ağındayken coinlerinizi borsaya göndermeyin!
    Gözükmeyecektir! VE VARLIKLARINIZ KAYBOLABİLİR
  5. Borsalara omchain ağı entegre edildikten sonra coinlerinizi omchain ağında borsaya gönderebilirsiniz.
  6. Borsadaki BSC ağına gönderdiğiniz omchain ağındaki OMC’ler, ancak borsaya omchain ağı entegre edildikten sonra gözükecektir. Ya da canlı destekle konuşmayı deneyin(genelde ücret isterler).
  7. Şu an borsalarda BSC ağındadır. Lütfen aynı ağda değilse göndermeyin.

•••••••••••

•Eğer konu hakkında farklı sorularınız varsa Omchain Türkiye telegram grubunda sorabilirsiniz.

Telegram: Contact @omChainTurkey (Türkiye Grubu)

Telegram: Contact @omChainio (Global Grup)

4 Likes

Paylaşımınız için çok teşekkürler. yazı ayarları kısmında kalın yazı, italik yazı, başlık vb. şeklinde ayarlar yapmamı isterseniz metni düzenleyebilirim.

2 Likes

Rica ederim hocam. İstediğiniz şekilde düzenleyebilirsiniz :slight_smile:

1 Like

Düzenledim bir miktar :slight_smile:

1 Like

Elinize sağlık, çok daha iyi olmuş :smiley:

Merhaba elimde ilk airdroptan kalan 275 omlira var ve trust wallet de oml olarak görünüyor bunları nasıl omchain omc ye çevirebilirim?