Sosyal Medya Üzerindeki Tweetler

Değerli arkadaşlar, Twitter üzerinde sürekli farklı kişilerin tweetleri altına sürekli olarak Omchain, #OMC etiketiyle gönderi paylaşıyorsunuz ve fotoğraf ekliyorsunuz ancak;

• Sürekli her tweetin altına aynı içerikler paylaşıldığı için neredeyse tüm hesaplar spama düşmüş durumda, tweet yorumlarında direkt olarak birçoğunuzun tweetlerini göremiyorum ve “spam/kötü tweetleri göster” seçeneği çıkıyor ona basıldığı zaman tweetler ancak görülüyor

• Özellikle influencerlar tarafından yoğun bir şikayet var, tweetlerin altına sürekli Omchain yazmak bazı influencerların “topluluk güçlü” demesine rağmen içerik sürekli aynı ve otomatik paylaşım gibi olduğu için çoğunlukta bot/spam/kötü proje havası oluşturmuş durumda

O nedenle twitter üzerindeki etkileşimlerde nasıl bir yol izlenebilir, bu sorunlar nasıl giderilir bunun üzerine tartışmak istiyorum bu konuda. Çünkü aldığımız şikayet/sitem sayısı iyice artmaya başladı ve sizlerin hesapları da spama düşmüş durumda.

13 Likes

Gerçekten merak ediyorum bundan sonra nasıl bir yol izlemeliyiz benim aklıma suanda başka bişey gelmiyor.ya buyuk hesaplar mesela omc hesabı yada army hesabı sürekli omc çekilişi yapacak yada herkes yorum yapacak başka türlü kendimizi duyuramayiz ki.bakalim ne tür seçenekler çıkacak.

1 Like

Esasında atılan twetler organik. Tabi spama düşecek kadar tek elden çıkmış gibi değil. Ama başka bir alternatif değerlendirelim

2 Likes

1-) Yazılan hashtag leri görseller ile desteklersek ( resim gıf kısa video küçük emojiler şeklinde) süpheli veya spam a düşeceğimizi sanmıyorum.

2-) #Omchain #Omc en çok yapılan hashtaglar.
bu hashtag lerin en azından 1 harfini büyük veya küçük yada hepsini büyük gibi yazarsak da spam/şüpheli ye düşeceğimizi sanmıyorum

3-) hashtag lerin yanında Türkçe ise Türkçe İngilizce ise ingilizce birkaç kelime de olsa

gelecek Omchain de
To the future
Harika
Sizi tebrik ediyoruz ekip harika işler yapıyor vs. Vs. şeyler yazılırsa sorun olmaz diye düşünüyorum

5 Likes

https://shadowban.yuzurisa.com/ bu site üzerinden hesabınızda sıkıntı var mı yok mu görebilirsiniz, ama çözüm olarak ne yapılabilir bilmiyorum.

Özgün bir yanıt yazsanız dahi hesabınız sıkıntılıysa saldırgan içerik olarak görünür ve twitter yanıtınızı gizler.

1 Like

Kendi tweetlerime yapılan yorumlardaki arkadaşların kullanıcı adlarını kontrol ettiğimde maalesef çoğunluk shadow ban yemiş durumda.

3 Likes

Yazdıklarınızda çok haklısınız,bu soyledikleriniz spam olayını çözer ancak influezerlarin şikayet etmelerini engellemez.!

Tavsiyem, organize şekilde hareket etmekten bir süre kaçınmalıyız!

1 Like

İnfluencerların veya borsaların hesapları altına yazmaktan ziyade;

• Herkesin kendi hesabından hastang kullanarak tweet atmasının,
  • Güncel konularda öne çıkmış kriptoya uygun ekiketlerin bu tweetlerde kullanılmasının,
  • Telegram grubunda yapılan koordinasyon ile Twitter’da karşılıklı takipleşme etkinliğinin düzenlemesi,böylelikle takibe alınan kişinin takipçilerinden de istifade edilebileceğinin,
  • Omc paylaşımı yapanların tweetlerine yorum RT ve Fav ile etkileşim gösterilmesinin,
  • Twitter üzerinde grup üyeleri arasında tweetlerle sözlü oyunlar oynanmasının,
  • Herkesin bildiği fıkra ve olayların içinde OMC geçecek şekilde değiştirilerek tweetler atılmasının,
  • Listeleme, proje açıklaması gibi önemli olaylardan 2 gün önce başlayıp 2 gün sonrasına kadar sürekli sosyal medya etkinliği yapılmasının,
  • Küçük de olsa devamlılığı olan günlük ödüller dağıtılmasının,
  • Sizin sosyal medya, radyo, televizyon ve dergilerle irtibata geçip OpenMoneyi ön planda tutup subliminal mesajalrla OMC yi işaret etmenizin,
  • Omchainarmy e verilen desteğin ve önemin artırılmasının,
  • Kullanılan logo ve resimler community tarafından amatörce hazırlanmakta. Ekibin profesyonel destek vermesinin,
  • OMC baskılı tişört, kupa, kalem, usb, defter, stiker dağıtımı yapılmasının,
  • Facebook, Instagram, Tiktok gibi diğer sosyal medya kanallarının da aktif olarak kullanılmasının mümkünse günde en az 2 paylaşım yapılmasının

Tanınırlığı artıracağı düşüncesindeyim…

Twitter: @Zorvuslat
Telgraf: @Kenan_Oguz

6 Likes

Şahsi fikrim bu sorunun yaşanmasındaki en önemli sebep, belirli saat aralığında organize ve yoğun tweet yağmuru oluşturmamız.

• Eğer herkes farklı zamanlarda farklı kişilere organize olmadan etkileşimler yaparsak, kişileri rahatsız etmeden sesimizi daha düşük ama daha sağlıklı duyururuz gibi geliyor.

• Birçok defa uyarıda bulundum kim ne kadar dikkat ediyor bilmiyorum ama tweet atarken sadece etiket görsel yapınca samimi olmuyor ve algoritma bot gibi algılıyor. Herkes etkileşim yaparken başlıkla ilişkili olarak kendi yorumunu yazmalı ve sonrasında etiket kullanmalı.

• Twitter evet güzel bir platform fakat farklı görev ödül programlarınıda kullanmalıyız @OsmanKuzucu
    Mesela (crew3 eski adıyla)
    Ordan bile topluluk çekilebilir belki doğal olarak.

Aklıma gelenler şimdilik bunlar.

twitter: onuryapicii
instagram: ypconur
youtube: yapicionur
website: www.onuryapici.com

4 Likes

Kesinlikle sosyal medya sadece Twitter’dan ibaret değil en güçlüsü o ama bunu yaymamız lazım facebook, Instagram ,tmblr, YouTube , vesaire örnek Facebook’ta omchain grubu kurulsun gidelim memurlar nete yazalım değişik forum sitelerine yazalım .Twittere gelince aynı şeyleri yazmaya gerek bir sürü şey yazılabilir hangi takımı tutuyorsun yaz şehrin takımını yaz farklı farklı borsalar yaz şiir yaz roman yaz şair yaz önemli gün yaz vesaire tamamen doğal yazalım

2 Likes

Aslında etkinlik yaptığımizda su şekilde uyarıyoruz arkadaşlar hastag +omc hastagleri+gündem+birde önemli olan usdt btc vb gibi ayrıca bunların yanımda (#) bunu kullanmadan bir kaç yazi Metin omchain tanıtan olsun dedik . Gel gelelim ki uygulama da sorun çıkıyor sürekli farklı görsellerde hazırlıyoruz ki değişim olsun ama olmuyor. Şimdi süreç şöyle ilerler ben 3 hesap açtım etkinlik olduğunda kullanırım sonra başka şeyler yaparım başka şeylerden konuşur beğeni yaparım spam olursa diğer hesabi kullanırım bunlar önemli yoksa sadece #omc #omchain dersek toplu şekilde spam yeriz. Bireysel olduğunda meslaa atabilirsiniz sorun yok ama Toplu olduğunda sorun

2 Likes

Hocam biz Army’de bu işi gönüllü olarak projeye değer katmak için yapmaya çalışıyoruz. Ailemizden, sosyal hayatımızdan, haftasonu tatilimizden, herşeyimizden kısarak yapıyoruz.
1-2 tane Türk fenomen tarafından sorun yaşadıktan sonra uzun süredir hiçbir Türk fenomene organize şekilde yazmıyoruz. Bireysel yazan vardır orasını bilemem.

Hocam biz Profesyonel değiliz, kendi imkanlarımızla, gruptan elinden gelen arkadaşların sayesinde farklı resimlerle yapmaya çalışıyoruz. Ekipten de konuda destek gelmiyor. Sizin vereceğiniz bir fikir yada şöyle yapsanız daha iyi olur dediğiniz şeyler varsa ona göre hareket edebiliriz.

4 Likes

Tam da bu nedenle açtım zaten bu konuyu, üzerinde tartışalım nasıl ilerleyelim diye soraraktan. Şu anda birinci eksiğimizin proje hakkında bilgi içeren dokümantasyon eksikliği olduğunu fark ettik. Yani Omchain nedir dendiği zaman Bilişim Vadisi fotoğrafı veya sadece L1 EVM uyumlu demek yerine ürünleri tanıtan ekosistemi tanıtan bilgi içeren, farkımızı anlatan bilgi notlarına ihtiyacımız var. Bir de hesapların spama düşüyor olması tweetlerin görünürlüğünü bitiriyor o nedenle bir yerden sonra tweet atsak da içerik görülmüyor.

Bizim Army içerisinden (ekipten değil) KOL dediğimiz fikir sahiplerine ve toplulukta lider pozisyonda yer alacak kişilere ihtiyacımız var. Bence öncelikle bu kişileri tespit etmekle başlayabiliriz.

8 Likes

Çok doğru tespit Osman hocam bize bu konuda profosyenel davranacak twitteri ayrı Facebook ayrı instagramı ayrı tiktok’u ayrı YouTube ayrı yönetecek hepsinin farklı kişiler tarafından lider ve sosyal medya ekibine ihtiyacımız var mesala instagramda ,YouTube da hiç yokuz insanların en çok vakit geçirdiği alanlar , tiktok. Aynı şekilde YouTube Omchain,Omc yazdığımız köprü nasıl kullanılır çıkıyor o da omlira zamanından kalma mesala bunların temizlenmesi en güncel haliyle hazırlanması lazım bu konularda çok zayıfız, ardaşlarımız bu konuda gönüllü olursa ileri ki zamanda profosyenel ekibe teslim edilebilir profosyenel içerik üretene ihtiyacımız var 2-3 kişi her sosyal medya için ekip oluştursak haftada bir içerik üretse bizde gruptan abone ise abone beğeni ise beğeni takip yorum yapsak kendi YouTuberımızı kendi fenomenimizi kendimiz çıkarsak bir hafta Twitter’da bir hafta YouTube bir hafta instagramda bir hafta twitchte döngü şeklinde sağlasak hem içeriğimiz artar hem etkileşim artar hem de farklı kitlelere ulaşırız. Makale yazacak birileri de lazım , Microsoft Edge ChatCPT yazdımığımızda hocam OMCHAİN NEDİR , Hakkında bilgi makale seçtiğimiz de çok az bilgi çıkıyor kaynak olarak coinmarketcap dışında bir kaynak çıkmıyor bu alanlarda etkili birilerini bulmamız lazım kanaatim

2 Likes

ARMY içerisinde bu sorumluluğu alabilecek fikirleriyle öncü olabilecek insanlar var hocam. Tespiti zor olmasa gerek…

4 Likes

Hocam Army grubunda aktif olan arkadaşları desteklememiz lazım yeter ki ben YouTube video yüklerim ben tiktok çekerim Facebook benim gibi bizde grup olarak destek olalım güncel verilerimiz olsun haftada bir paylaşalım argüman üretsek güncel fayda sağlar

2 Likes

Var mı ben içerik üretim tarafında destek olabilirim diyenler? Varsa @Ahmetchain 'e ulaşabilirler mi? Bizim içerik tarafında her şeye gücümüz yetmiyor çünkü hem geliştirme hem küresel taraf bir o kadar da yerel taraf olduğu için önceliklendirme yaparken o tarafa yapıyoruz. Burada Türkçe içerikler için de topluluk destekli kaynak oluşturmamız gerekiyor.