Unstake bekleme süresi hk

Merhaba, unstake yaparken (penalty olsa da olmasa da) 1 gün bekleme süresi veriyor. Telegram Grup tartışmasında arkadaşların çoğu satış baskısının azaltılması yönünde yapılan bir taktik olduğunu söyledi. Mantıklı gelebilir fakat bilemiyorum belki de cevabı farklıdır.

Bir günlük bekleme süresini belli bir miktar için kaldırılması sistemin daha adil çalışmasına imkan verebilir. Örnek olarak sistem kuralı gereği 100.000 OMC ve üzeri ile stake yapan yatırımcı unstake yaptığı zaman( unstake zamanı geldiğinde) bir günü tamamlamalıdır. Bahsedilen satış baskısının azaltılması için… Aynen şuan ki sistem gibi. Ama elinde 5.000 OMC olan küçük yatırımcı bu sistemin dışında olmalıdır. Ve bir günlük bekleme süresinden muaf tutulmalıdır. Sembolik de olsa bunun yapılması yatırımcı dostu imajı için faydalı olabilir. (Penalty; mutlak olarak iki taraf için de olmalıdır.) Ayrıca penalty ile kesilen ceza miktarının BURN edilmesi OMC için faydası olacağı kanaatindeyim. Bu tokenin enflasyonuna ciddi fayda sağlabilir. Kişisel kanaatim budur. Düşüncem eleştirilebilir, değiştirilebilir veya geliştirilebilir :slight_smile:

Başarılar arkadaşlar.
Eren.

Hocam 30 gün sabredipte 1 günü sabredemeyecek kadar sizi rahatsız eden şey nedir? siz stake i 31 gün düşünün probleminiz ortadan kalkacaktır. :joy:

No, olmaz. :sweat_smile: Ayrıca uzun zamandır stake yapıyorum baz olarak ona takılmadım. :slightly_smiling_face:

1 Like