[ÇÖZÜLDÜ] Yüklediğim gibi güncelleme uyarısı

Uygulamayı yükledikten sonra tekrar güncelleme istemesi.

Lütfen marketten indirmeyin. Marketten indirdiğiniz appi silin. WeTransfer linki olarak link konunun en altında var o uygulamayı indirip kuracaksınız.

Osman bey apk dan indirdim. Marketten indirmedim. Yükledikten sonra bu uyarıya yönlendiriyor.

Wetransfer girip ordaki linke tıkladım.

Aşamalarin ekran resmini atıyorum.

mevcut omapp’i cüzdanınızdan silin lütfen eski versiyonu.

Daha önce omapp hiç yüklemedim, emin olmak için marketede baktım bende yüklü değil. Benim telefonda hem google play hemde mıuı global sürümünün kendi marketi var. Muuı global marketine girdiğimde yeni sürüm ordaydı. Yüklediğimde güncelleme istemedi.

12 Ocak 2023 tarihinde bizim yayınlamadığımız bir güncelleme görünüyor. Mağaza linkini atma şansınız var mı?

Westerne girdiğimde direk güncelleme uyarısı verdi WeTransfer - Send Large Files & Share Photos Online - Up to 2GB Free

Uygulama sürüm bilgisine baktığımda ekran resmi gibi

Verdiğiniz link üzerinden uygulamayı tekrar yüklemek istediğimde GetApps marketine yönlendiriyor, önceden yüklü olduğu için şuan güncelleme istiyor. Güncelleme yapmadan kapattım, yükledim.
Şuan Mi tarayıcısının yanılmıyorsam Marketi olan GetApps de güncelleme uyarısı veriyor. Güncelle dediğimde ’ Bu uygulama, GetApps 'te bulunan farklı bir imzaya sahip. Yine de güncellensin mi ? uyarısı verdi. Güncelle dediğimde 'İmzalar eşleşmiyor uyarısı verdi. Ben devam ettirmedim şuan. Ekran resimlerinide yolluyorum.

Mağazada yer alan Omapp için bir link kopyalama yöntemi var mı cihazınızda? Mağaza linkini internette bulamıyoruz, Xiaomi cihaz da olmadığı için mağazada görüntüleyemiyoruz.

Osman bey Xiaomi mi browser kullanıyor. Uygulama olarak GetApps ekran resmindeki link belki bulmanıza yardımcı olur.

Herhangi bir link yok. Telefonu aldığımda yüklüydü hepsi…

Konuyla ilgili Xiaomi marketin ekibine e-posta gönderdim biraz önce. Güncelleme olduğunda buradan bildireceğim. Alternatif olarak mevcut hatalar giderildikten sonra 2. beta uygulamanın ismini değiştirerek yayınlayacağız böylece güncelle hatası ile karşılaşma ya da imza sorunu olmaz.

2 Likes

Bende de Xiaomi var. Aslında şöyle oluyor. Biz indirdiğimiz App ı kuruyoruz fakat Xiaomi mealen bu güvensiz size bunu kuralım diyip beta olmayan versiyonu kuruyor. Bunu kabul etmezsek telefonumuzda beta uygulamanın kurulmuş olduğunu görüyoruz. Eğer devam edersek kurulmuş olan betayı iptal edip playsore ’ dan kurulum yapıyor.

Konu ile ilgili Xiaomi’nin geri dönüşü oldu, bu uygulamayı mağazamıza 3. parti sağlayıcı tarafından yüklenmiş diye bir bilgi verdiler, o nedenle bizim mevcut uygulamanın yayıncı ismiyle mağazadaki yayıncı ismi eşleşince güncellemeye gönderiyor dediler. Uygulamanın paket ismini değiştirdim şimdilik, yeni versiyonun APK’sını gönderdiğimde sorun olmayacak gibi duruyor. Sorunun devam etmesi durumunda Xiaomi mağazada üyelik açarak sorunu Xiaomi tarafından çözdüreceğiz.

2 Likes

bence de sorun bahsedilen şekilde oldu. Çünkü bizim istemimiz dışında o yüklemeyi yapıyordu. App ismi eşleşmezse sorun olmayacaktır. Teşekkürler